Sıkça Sorulanlar

Hayır. Mülkünüz tamamlandığında, mülkünüzü ele geçirebilecek ve taşınabileceksiniz. Sözleşmeler taraflar arasında değiş tokuş edildikten ve Tapu Siciline kaydedildikten sonra mülkün sözleşme haklarını alacaksınız. Sözleşmenin kaydedilmesi, satılan veya üçüncü bir tarafa devredilen mülkten ve mülke sonradan verilecek herhangi bir rehin alınmasından korunmanızı sağlar.

Bu süreç biraz zaman alabilir - mevcut tahminler yaklaşık 3-6 aydır ancak geçmişe göre çok daha hızlı ve kolay hale gelmektedir. Süreç, Tapu Sicilinden, Göçmenlik Bürosundan ve Ordudan alınan aramaları içerir. Satın alma iznine başvurmak için, kendi ülkenizden bir Sabıka Kaydı Bürosu İfşa Raporu hazırlamanız gerekeceğini lütfen unutmayın.

Kuzey Kıbrıs'taki mülkünüzü uzun vadeli kiralamak istiyorsanız veya uzun vadeli bir mülk kiralamak istiyorsanız, Azant Gayrimenkul tam size göre.

Güvenmek için nedenler Mülkünüzün kiralanmasıyla Azant Gayrimenkul

* Yalnızca Uzun Süreli Kiralamalara odaklanıyoruz (minimum 6 ay)

KKTC'ye taşınan veya KKTC'de daimi ikamet eden herkesin bir iradeye sahip olmasını tavsiye ediyoruz, çünkü buradaki kanunlar kendi ülkenize göre farklıdır ve işler biraz farklı ele alınmalıdır.

Aklı başında ve on sekiz yaşını doldurmuş herkesin taşınmaz ve / veya taşınır mallarının tek kullanımlık kısmını dilediği kişiye irade ile elden çıkarması yasaldır.

KKTC'de daimi ikamet eden biri veya yılda yalnızca birkaç kez ziyaret eden biri olun, KKTC'de bir mülkünüz varsa, kendi ülkeniz yalnızca evinizdeki varlıklar için sizi karşılayacağından, bir vasiyetname hazırlamanızı öneririz. Yani burada KKTC'de bir mülkünüz ve bir arabanız varsa ve KKTC banka hesaplarında paranız varsa, kesinlikle bir KKTC iradesine ihtiyacınız olacaktır.

Sözleşme tarihinden itibaren 21 gün içinde ödenmesi gereken damga vergisi dışındaki vergiler, genellikle satın alma izniniz verildikten ve tapuları adınıza devredildikten sonra işlem sonunda haklı olarak ödenir. Ancak, bazı satıcılar mülkün zilyetlik teslim tarihinde satış fiyatı üzerinden KDV ödenmesini şart koşmaktadır.

Vergi oranları aşağıdaki gibidir:

* Tapu Devir Ücreti Yabancılar için % 12

* TC VE KKTC Vatandaşları ilk defa mülk alıyorsalar  % 3, daha önce bir mülk almışlarsa %6 
* KDV

KKTC'de mülk satmak çok basit bir süreçtir.

Mülkünüzü Tapulu veya Tapusuz olarak satabilirsiniz, ancak elbette eviniz daha pazarlanabilir ve tabi ki satmanız biraz daha kolay olacaktır. tapuları sizin adınıza ve arazi sorunlarıyla ilgili olmayan bir şekilde bulundurun.

İşlem, alıcınızın uyruğuna bağlı olarak daha da basit olabilir. Yerli bir Kıbrıslı satın alıyorsa, o zaman bir satış sözleşmesine gerek bile yoktur. Bu çok basit bir işlemdir ve tapuları, fonlar ödendiğinde hemen hemen bir yerelde imzalatabilirsiniz.

İlk kez satış yapıyorsanız Sermaye Kazanç Vergisinden muaf olursunuz. sattığınız şey bir dönümden az olduğu sürece. Tapuda birden fazla kişi varsa, arsanın büyüklüğü tapudaki kişi sayısına bölünür ve bu muafiyet kişi başına bir dönümden azsa yine de geçerlidir.

Biz Avukat, işlemin olabildiğince sorunsuz ilerlemesini sağlayabileceği, satışın tüm stresini sizin için ortadan kaldırabileceği ve paranın ev olduğu gibi aynı anda güvenli bir şekilde alınmasını sağlayabileceği için, Satış işleminize dahil olan bir avukatınızın olmasını her zaman tavsiye eder.

Satış sırasında hatırlanması gereken önemli noktalar şunlardır:


1) Emlak vergisinin güncel olarak ödendiğinden emin olun
2) Emin olun Elektrik ve Su dahil tüm faturaların güncel olarak ödenmesi
3) Bakım ücretleri günceldir.
4) Mülkte bir banka krediniz varsa, banka ile konuşun ve bunu anladıklarından emin olun. mülkü satıyorsunuz / pazarlıyorsunuz.
5) Tapu işlemleri hala devam ediyorsa, inşaatçıya ödenmemiş hiçbir borç olmadığından emin olun İnşaat şirketlerinin adı.
6) Satışa neyin dahil olduğu konusunda net olduğunuzdan emin olun.
7) Bir KKTC bankasına mı, yoksa satın almanın neresine gittiğini düşünün. başka bir ülkeye transfer ediliyor. Bu devirle ilgili ücretleri anlayın.
8) Satışta ne kadar vergi ödeyeceğinizi anlayın, şu anda vergi oranı mülkün hesaplanan değerinin% 2,8'i. Gelecekte daha pahalı bir mülk satacağınızı düşünüyorsanız, bu vergiyi ödemeyi ve muafiyet oranınızı uygulamamayı seçebilirsiniz.

Nasıl yardımcı olabiliriz? Yalnızca İngilizce ve Türkçe bilen ve Birleşik Krallık yasalarına aşina olan avukatlarla çalışıyoruz ve mülklerini satmak isteyen müşterilere bağımsız ve profesyonel hizmetler sunabiliriz. Satışı kolaylaştırabilir ve satışın tamamlanmasına kadar tüm yol boyunca yanınızda olmalarını sağlayabilirler.
İlk toplantıda, sattığınız mülkün ayrıntılarını tartışacak ve yaptığınız gayri resmi anlaşmalara bakacaksınız. Satış fiyatı, zaman çizelgeleri ve satışa hangi kalemlerin dahil olduğu ile ilgili alıcı / temsilci. Bu aşama, Kuzey Kıbrıs'tan uzun süre uzaktaysanız, belgeleri imzalamak için sizin adınıza işlem yapılmasını sağlamak için sizden bir vekaletname almayı da içerebilir.
Gerçekten bu kadar basittir. . Daha fazla bilgi için bizimle [email protected]; adresinden iletişime geçebilirsiniz;

Satın almak veya satmak, Azant Gayrimenkulleri ile hiç olmadığı kadar kolay olmamıştı. Gayrimenkulünüzü diğerlerinden farklı yapmaktan gerçekten gurur duyuyoruz ve müşteri, satış ve satın alma sürecinde ana odak noktamızdır.

Mülkünüzü burada Kuzey Kıbrıs'ta satmak için Azant Real Estates'i seçtiğinizde siz hizmetin baştan sona birinci sınıf olacağı garanti edilebilir.

Fotoğrafların mülkünüze adaletini yerine getirmesini sağlamak için mülkü görüntülemek ve fotoğraflamak için uygun olduğunuzda herhangi bir zorunluluk randevusu programlayacağız.

Mülkle ilgili iyi şeyleri, başkalarının mülke aşık olmasını sağlayacak gerçek satış noktalarını ve umarım bu zamanın hızlı bir satışı güvence altına alacağını anlamak için sizinle zaman geçireceğiz.

Biz Mülkün ne için satılacağına gerçekçi olarak inandığımıza dair tavsiyelerimizi sunacağız, ancak elbette satışı gerçekleştirmeniz için sizin için çalışıyoruz, bu nedenle görüşleriniz ve görüşleriniz bu aşamada hayati önem taşıyor.

Yapacağız ücretimizi (gizli masraflar yok) size açıklayın, böylece mutlak olursunuz Bize ne ödeyeceğinizi ancak satış yapılırsa net bir şekilde netleştirin. Ortağınız olarak Azant Real Estates ile devam etmekten memnunsanız, satış gerçekleştirildiğinde ücret karşılığında tam olarak ne yapacağımızı belirten bir satış sözleşmesi imzalamanızı bizden isteyeceğiz.

Mülkünüzün reklamını yapan ve ofisimizde ve kendi www.azantrealestates.com web sitemiz dahil olmak üzere çeşitli internet sitelerinde sergilenebilecek bir mülk ayrıntıları broşürü hazırlayacağız.

Potansiyel alıcıları bir size uygun bir zaman ve mülkünüzün tüm görünümlerinden geri bildirim sağlayacağız.

Süreç tamamen tamamlanana kadar sizinle ve alıcınızla birlikte çalışmayı taahhüt ediyoruz.

Bir düzenleme yapmak için Danışmanlarımızdan biriyle herhangi bir zorunluluk randevusu yok, Bize Ulaşın'a tıklayabilir, [email protected] ;adresinden bize e-posta gönderebilir veya 0533833 0841 veya 0533829 3231 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

İki mülk için kendi adınıza satış sözleşmesi imzalayabilirsiniz; ancak, yalnızca bir mülk için satın alma izni başvurusunda bulunabilir ve mülkiyeti elde edebilirsiniz. Bu nedenle, mülkün mülkiyetini almak ve mülkü size emanet etmek için bir aday bulmanız (bu kişi bir arkadaş veya akraba veya tanıdığınız ve güvendiğiniz biri olmalıdır) veya bir KKTC şirketi kurmanız gerekecektir. Lütfen tröstler ve şirketler hakkında daha ayrıntılı tavsiye isteyin.

Aynı mülkleri satan birçok Emlak Ofisi olduğunun farkındayız, bu nedenle, aynı fiyata satıldığını göz önünde bulundurarak bir mülk satın alırken hangi acenteyi kullanacağınıza nasıl karar vereceksiniz?

Hepsi Sürecin başından sonuna kadar yanınızda olacağımızı size söyleyebiliriz. Diğer birçok temsilcinin aksine, bu sadece bir satış ücreti almak ve bizim için yolumuza devam etmekle ilgili değil. Bu, ilişki kurma ve süreç boyunca rahat ve rahat olmanızı sağlamak ve yol boyunca sürpriz sorunların olmamasını sağlamakla ilgilidir. Bir ev satın almak, genellikle yaşamınız boyunca yaptığınız en pahalı satın alma işlemidir ve bunu doğru yaptığınızdan emin olmak istiyoruz.

Arazi, inşaat izni vb. İle ilgili yasal sorunları anlamanıza yardımcı oluyoruz ve gerçekten satın alma işlemini olabildiğince stressiz hale getirmeye çalışın. Personelimiz, bir satışı zorlamaya veya zorlamaya çalışmayacak gerçek dürüst satış uzmanlarıdır. Uzman bir avukatla günlük olarak yakın bir şekilde çalıştığımızdan, Kuzey Kıbrıs'ta mülk satın alımlarıyla ilgili hukuki meseleler söz konusu olduğunda yerel pazarda da uzmanız.

Avukatlarımızdan biriyle herhangi bir zorunluluk randevusu ayarlamak için danışmanlar veya mülklerimizden herhangi birini görüntülemek için Bize Ulaşın'a tıklayabilir, [email protected] ;adresinden bize e-posta gönderebilir veya 0533833 0841 veya 0533 829 3231 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

Evet, çiftlerin her birisi bir mülk satın alabilirler.

AZANT GROUP - GÜVENEBİLECEĞİNİZ EMLAK ŞİRKETİ

Emlağınızı Doğru Yerden ve Güven Duyduğunuz Emlakçı'dan Alınız.